آزمایش cvs

آزمایش cvs

آزمایش CVS

در زمان بارداری آزمایشی بنام آزمایش CVS صورت می گیرد. این آزمایش به منظور بررسی نقص های مادرزادی و ناهنجاری کروموزومی مانند: تریزومی 18 و سندرم داون بررسی می شود. خانم ها آزمایش را باید در هفته 11 تا 13 بارداری انجام دهند. در این آزمایش مقداری از آب جفت با کمک سوزن یا انبری کوچک را به عنوان نمونه می گیرند. باید ذکر کرد که آزمایش به وضعیت جفت بستگی دارد. به منظور اینکه سوزن در محل مناسب قرار گیرد. متخصص از دستگاه سونوگرافی در حین آزمایش استفاده می کند. بعد از گرفتن نمونه به بهترین آزمایشگاه ارسال می کند.

آزمایش cvs

در آزمایش cvs به چه منظور نمونه از جفت گرفته می شود؟

دو نوع آزمایش عبارتند از: تست های آزمایشی، تست های تشخیصی قبل از زایمان صورت می گیرد. باید گفت که نمونه برداری از جفت با آزمایش های تشخیصی انجام می دهند. آزمایش های تشخیصی معلومات کامل تر و دقیق تری نسبت به تست های آزمایشی در اختیار پزشک معالج قرار می دهد.
تست های آزمایشی می تواند نشانه های ابتلای جنین به بیماری را مشخص کند. بطوری که اگر این نشانه ها در تست های آزمایشی نمایان شد، خانم باردار فورا تست های تشخیصی مثل نمونه برداری از جفت را باید انجام دهد.  با انجام این آزمایش ابتلا یا عدم ابتلا به بیماری تشخیص داده می شود. آزمایش سندرم داون یکی از این آزمایش های می باشد، که خانم ها باید در دوران بارداری آن را اعمال کنند. اگر در آزمایش های اولیه علائم ابتلا به بیماری نمایان شود، خانم باردار باید آزمایش نمونه برداری از جفت جهت گرفتن نتیجه نهایی را نیز انجام دهد.

مراحل انجام آزمایش CVS

محل دقیق جفت جنین از طریق سونوگرافی  و توسط پزشک معالج انجام می گیرد. این پروسه به  پزشک کمک می کند که تصمیم بگیرد که از راه شکم یا گردن رحم این آزمایش را انجام دهد.

  • احتمال دارد که از بی حسی موضعی در حین انجام آزمایش استفاده نمایند.
  • اگر پزشک تصمیم گرفت آزمایش را از راه شکم انجام دهد، سرنگی باریک وارد رحم می کند و با آن سرنگ نمونه برداری می کند.
  • پزشک در حین نمونه برداری از سونوگرافی نیز استفاده می نماید و هر مرحله را روی مانیتور مخصوص می بیند.

بعد از انجام آزمایش CVS نمونه به یک آزمایشگاه خوب فرستاده می شود. ممکن است که با این روش درد خفيفي ایجاد شود. اما اگر این آزمایش CVS از طریق گردن رحم صورت گیرد، هیچ گونه دردی به همراه نمی آورد.

برخی از خدمات آزمایشگاه دکتر قاضی عسگر

آزمایش تیروئید

تست های غربالگری دوران بارداری

آزمایش های قبل از ازدواج

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر، مدیریت سایت آزمایشگاه خوب در اصفهان

بدون نظر

درج دیدگاه شما